Melluži: trīs darbnīcas izaugsmei
Pildu 31.oktobra solījumu savai apkaimei un, pirms sākas nākamie lielie darbi, vēlos no brīvas gribas novadīt 3 darbnīcas, kas ir pienesums kopienas sociālā kapitāla stiprināšanā. Ja arī Tevi uzrunā šīs tēmas - zemāk saite uz reģistrāciju, lai saņemtu saiti uz Zoom.
Pilsētā pie jūras kāds vīrs reiz teica "Tie, kam nav laika strādāt pie savas stratēģijas, slimo ar smagām slimībām un mirst bada nāvē. Un pie visa esot vainīga valdība".
Lūk, 3 darbnīcas ar iespēju iepazīt un praktizēt dažādus veidus stratēģiskai domāšanai par savu pozīciju stiprināšanu un izaugsmi.
Formāts: Zoom vidē
Ilgums: 2-3h (atkarībā no vēlmes piedalīties interaktīvā praktiskajā daļā)
Dalības maksa: nav
Laiks: darbnīcas plānotas 2025.gada 22.janvārī, 5. un 19.februārī
Saite uz Zoom tiks izsūtīta interesentiem, kas reģistrēsies līdz 15.janvārim, izmantojot zemāk redzamo pieteikuma formu.
Pastiprinātas intereses gadījumā (dalībnieku skaits ierobežots): priekšroka tiks dota Mellužu apkaimes iedzīvotājiem
#1 "Mans personīgais biznesa modelis" (22.01.2025. plkst 18:30)
Izveido savu personisko biznesa modeli uz vienas A4 lapas un kļūsti par vērtīgāko darbinieku savā organizācijā! Balstīts uz A.Ostervaldera pieeju un pielāgots algotu darbinieku vajadzībām, lai vienkāršotā veidā novērtētu savas pozīcijas darba vidē, atpazītu iespējamās nepilnības un veiktu pasākumus savas labizjūtas stiprināšanai profesionālās gaitās. Iespēja atbildēt uz vēl neuzdotiem "bankrota sajūtas" jautājumiem. Metodikas pamatā pasaulē atzīta un praktizēta pieeja ilgtspējīgas darbības nodrošināšanā. Savu "griesta stiklu" izsišana un jaunu perspektīvu apzināšanās. Resilience (noturība/ elastīgums) kā priekšnosacījums savas labizjūtas stiprināšanai darba vidē.
Mērķauditorija: darba ņēmēji un uzņēmumi, kuri ieinteresēti savu darbinieku motivācijas un mērķtiecīgas darbības stiprināšanā
Ilgums: ~ 2h (atkarībā no vēlmes piedalīties neformālajā daļā)
Neformālā daļa: iespēja spoguļot savu personīgo biznesa modeli nelielās grupās (3-4 cilv.) un saņemt atgriezenisko saiti.
#2 "Vienradžu domāšanas" darbnīca (05.02.2025. plkst 18:30)
Nereti pārdzīvojam par laika trūkumu, atkarību no citu cilvēku neatbilstošas darbības u.c. likstām, kur meklējam "ārējos ienaidniekus" savai nepietiekamajai kapacitātei, tomēr daudzas atbildes atrodamas pašos sevī. Pirmām kārtām - jāsāk uztvert laiku kā mūsu "apgrozāmos līdzekļus" un meklēt "pārneses punktus" savas darbības efektivitātes uzlabošanai. Atslēgas vārdi: digitālās transformācijas jēdziens un tā pielietojums izaugsmei, produktivitāte, darbības procesu shēmu/ diagrammu analīze un pilnveide ar vai bez tehnoloģiju iesaistes, elastīgums domāšanā un nestandarta pieejas kā atbilde. Dzeltenās pīles noslēpums.
Mērķauditorija: ģimenes bizness, MVU, algoti darbinieki (publiskais/ privātais sektors), pašnodarbinātie
Lai iekļautos laikā, paredzēts neliels patstāvīgais uzdevums, kas tiks nosūtīts pirms darbnīcas
Ilgums: ~ 3h (atkarībā no vēlmes piedalīties neformālajā daļā)
Neformālā daļa: iespēja "Vienradžu klubā" paspoguļot kādu aktuālo procesu, "izķert" blusas u.c. "fona trokšņus" un saņemt atgriezenisko saiti nelielās grupās (3-4 cilv.).
#3 "Ieskats sistēmiskā domāšanā" jeb "Skaistums un sistēmiskā domāšana izglābs pasauli" (19.02.2025. plkst 18:30)
Nereti ir sajūta, ka atkal priekšā "cīņa ar vējdzirnavām". Entuziasms noplok, domājot par bezjēdzīgu darbu veikšanu. Dusmas par to, kā citu cilvēku lēmumi ietekmē mūsu ikdienu. Virkne ar "fona trokšņiem" un cilvēkiem, kas neizprot mūs un liedz sasniegt mērķi. Ir jāpieņem lēmums, bet ir tik daudz nezināmo. Ko darīt? Ieskats sistēmiskajā domāšanā sniegs atbildes uz aktuāliem jautājumiem, jo īpaši - vai gadījumā "cīņa ar vējdzirnavām" nav tikai manā galvā? Kāda ir mana līdzatbildība tajā, kas ar mani notiek? Kā mana īstermiņa domāšana ietekmē plašāku sabiedrību? Ko vēl nozīmē jēdziens "Mazākums ietekmē vairākumu"? Un kā nākotnes riskiem sagatavoties jau šodien?
Ilgums: ~ 2h (atkarībā no vēlmes piedalīties neformālajā daļā)
Neformālā daļa: diskusija nelielās grupās (3-4 cilv.) par lēmumiem, kas ietekmē dzīves kvalitāti mājās un kopienā un kā to var uzlabot.